Skip to main content
 |  Mežciema mājas

Ventilācijas sistēma ar rekuperācijas funkciju Mežciema jaunajā projektā

Ventilācijas sistēma ar rekuperācijas funkciju Mežciema jaunajā projektā

Saskaņā ar jaunajām normatīvo aktu prasībām daudzdzīvokļu ēku jaunajos projektos ir jānodrošina mehāniskā ventilācijas sistēma. Attīstītāji izmanto dažādas pieejas likuma izpildei un jaunās prasības tehniski tiek izpildītas, bet tikai retais attīstītājs, izvēloties ventilācijas sistēmu, nodrošina iedzīvotājiem patiesu komforta līmeni.

Pillar Mežciema mājās par gaisa kvalitāti rūpējas zviedru zīmola Swegon augstas veiktspējas A energoklases ventilācijas iekārta CASA Smart. Iekārtas darbība ir klusa. Turklāt esam tās izvietojuši dzīvokļa saimniecības telpā, kas tās padara vēl klusākas. Vēl viens plus ir iekārtas kompaktais izmērs – zem tās ērti iespējams novietot veļas mašīnu un žāvētāju.

Telpu vēdināšana, atverot logu, ir vēsture Pillar projektos. Swegon iekārta nodrošina nepārtrauktu svaiga gaisa pieplūdi bez nepieciešamības vēdināt telpas atverot logus, kas ir īpaši aktuāli gada aukstajos mēnešos, jo tādējādi netiek samazināta gaisa temperatūra telpās un netiek patērēta papildu enerģiju, lai telpas pēc tam atkal uzsildītu. Svaigs gaiss mums ir nepieciešams nepārtraukti – 24 stundas diennaktī. CASA Smart palīdzēs labāk izgulēties naktīs un būt produktīvākiem dienas laikā, jo ienākošais gaiss rekuperācijas iekārtās vienmēr tiek filtrēts caur augstas kvalitātes filtriem, lai uzturēšanās telpās būtu veselīga un komfortabla.

Ventilācijas sistēma ar rekuperācijas funkciju Mežciema jaunajā projektā

Ar ko atšķiras rekuperācijas iekārtas no parastām ventilācijas iekārtām? Tās atgūst siltumu no gaisa, kas tiek izpūsts ārā no dzīvokļa, to atkārtoti izmantojot pieplūdes gaisa uzsildīšanai. Rekuperācijas iekārtu efektivitāti mēra atbilstoši rekuperācijas iekārtas siltuma atgūšanas rādītājam. A energoklases CASA Smart iekārtas ir aprīkotas ar ļoti efektīviem siltummaiņiem, kas var izmantot līdz pat 85 procentiem no izplūdes gaisa siltumenerģijas, lai sasildītu ienākošo svaigo gaisu. Šī iemesla dēļ izdevumi par apkuri tiek būtiski samazināti.

Īpaši vēlamies uzsvērt, ka ventilācijas iekārtai ir iespējams pieslēgt arī virtuves nosūcēju. Tas nozīmē, ka ēdiena gatavošanas procesā radies aromāts uzreiz tiek izsūkts no dzīvokļa un izvadīts ārā. Jaunie dzīvokļu īpašnieki Pillar attīstītajos projektos var aizmirst par tik populārajiem, bet lētajiem ogļu filtriem, kas virtuves nosūcēju gaisu iepūš atpakaļ tur pat viesistabā. CASA Smart iekārtu vadība automātiski palielina un līdzsvaro ventilācijas apjomu dzīvoklī starp telpām, kad tiek izmantots virtuves tvaika nosūcējs, novēršot pārmērīgu negatīvo spiedienu telpās un uzlabojot nosūcēja tvaiku nosūkšanas spēju.

CASA Smart ventilācijas iekārta ir aprīkota ar inteliģentu mitruma automātiku. Kamēr tradicionālie mitruma sensori tikai pārslēdz ventilāciju no parastās uz pastiprinātu plūsmu, viedā automatizācija nepārtraukti analizē iekštelpu gaisu un regulē ventilāciju atbilstoši faktiskajām prasībām. Automatizētā sistēma ņem vērā arī mitruma svārstības āra gaisā un tādējādi lieki nepastiprina ventilāciju, bet labāk reaģē uz mitruma slodzi, ko rada mājās dzīvojošie, piemēram, saistībā ar ēdiena gatavošanu vai mazgāšanos.

Iekārtas filtru maiņa jāveic atkarībā no filtru piesārņojuma, bet ieteicams ne retāk kā divas reizes gadā (filtru komplekta cena: 23 EUR). Ventilācijas iekārtas apkope ir vienkārša un ērti veicama pašu spēkiem. Šajā saitē praktiska pamācība, kā to paveikt pašu spēkiem: Swegon CASA W3/W4 Smart maintenance and filter change

Swegon CASA Smart iekārtai ir ērts vadības bloks, kas būtiski atvieglo tās lietošanu. Iekārtai ir četras funkcijas, kas dod iespēju iekārtu pielāgot sev vēlamajam komfortam. Turklāt ventilācijas iekārtu ir iespējams papildu aprīkot arī ar CO2 devēju un attālinātas pieejas vadību, tādējādi nodrošinot iespēju sekot līdzi iekārtu darbībai vai mainīt uzstādītos parametrus arī attālināti, izmantojot ražotāja aplikāciju telefonā.

Dažas norādes, kam pievērst uzmanību, novērtējot rekuperācijas sistēmas kvalitāti:

  • Iekārtas darbības skaļums un jauda.
  • Vai mājoklī uzstādītajai rekuperācijas iekārtai iespējams pieslēgt virtuves nosūcēju.
  • Filtru maiņa. Cik bieži tā jāveic, cik maksā filtri un vai procesu iespējams paveikt, neizsaucot meistaru.
  • Iekārtas elektrības patēriņš.
  • Iekārtas aprīkojums ar mitruma un vai CO2 sensoru.
  • Iekārtas nosaukums vai izcelsmes valsts.

Pierakstīties

piesakies jaunumiem,
uzzini pirmais!

Uzzini pirmais par mūsu jaunajiem projektiem, pasākumiem un īpašajiem piedāvājumiem.