Skip to main content
 |  Aktualitātes

Turpināt īrēt vai tomēr pirkt

Turpināt īrēt vai tomēr pirkt

Jautājums, ko bieži dzirdam no potenciālajiem klientiem, kas dodas apskatīt Pillar jaunos mājokļus.

Šobrīd visās populārākajās Rīgas apkaimēs ir pieejama plaša izvēle ar jauniem un energoefektīviem projektiem, kuros iegādei pieejami vienu, divu, trīs un četru istabu dzīvokļi.

Lai arī inflācijas un tam sekojošo EURIBOR augsto kredītprocentu likmju dēļ tirgus uz brīdi sabremzējās, statistika rāda, ka darījumi notiek un iedzīvotāji izvēlas par labu īpašuma iegādei jaunajos projektos.

Esam apkopojuši mūsu klientu datus un analizējuši tos esošās tirgus situācijas ietvaros. Ja jums jau ir savs nekustamais īpašums “vecajā” jaunajā projektā vai dzīvokli īrējat un joprojām nogaidiet, lūk, argumenti, kāpēc šis ir īstais brīdi nekustamā īpašuma iegādei jaunajā projektā:

1. Daudzveidīgs un plašs piedāvājums

Iegādājoties īpašumu tagad, kad tirgus ir nedaudz sabremzējies un ir daudz atlikto pirkumu, ir plašas iespējas izvēlēties sev piemērotāko mājokli, turklāt ar ļoti pievilcīgiem attīstītāja bonusiem: daļēji aprīkots, dzīvokļa cenā iekļauta autostāvvieta, apmaksāta valsts nodeva, dāvanu karte dzīvokļa iekārtošanai u.tml.).

2. Nekustamā īpašuma vērtības pieaugums

Nekustamā īpašuma vērtība ilgtermiņā ierasti pieaug un tā tiek uzskatīta par stabilu un drošu investīciju. Savs mājoklis kvalitatīvā un energoefektīvā jaunajā projektā ir īpašums ar pieaugošu vērtību. Turklāt nav pamata prognozēt, ka nekustamā īpašuma cenas varētu samazināties. Piemēram, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, Latvijā joprojām ir zemākā nekustamā īpašuma cena par kvadrātmetru. Saskaņā ar bankas Luminor datiem jaunajos projektos Rīgā dzīvokļu cenas par kvadrātmetru ir robežās no 2200 līdz 2700 €, tikmēr Tallinā un Viļņā – no 3500 līdz 4000 €.

3. Īrēt ir dārgāk kā pirkt

Augsto procentlikmju dēļ pēdējo divu gadu laikā īres cenas jaunajos projektos ir augušas. Piemēram, Luminor bankas mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais skaidro:

“Šobrīd Rīgā ir zemākās mājokļu cenas starp Baltijas valstu galvaspilsētām, piemēram, jaunajos projektos Rīgā dzīvokļu cenas par kvadrātmetru ir robežās no 2200 līdz 2700 €. Tikmēr Tallinā un Viļņā – no 3500 līdz 4000 €, līdz ar to pat neliels 50 m² dzīvoklis tur var izmaksāt pat ap 200 tūkstošiem €. Savukārt vidējā kvadrātmetra cena sērijveida projektos abās kaimiņvalstīs ir divarpus reižu lielāka nekā pie mums un svārstās ap 2400-2600 €, kamēr Rīgā šāda veida ēkās dzīvokļi maksā vidēji 1000 € kvadrātmetrā. Tādējādi igauņiem un lietuviešiem par dzīvokli otrreizējā tirgū jāmaksā gandrīz tikpat, cik mēs maksājam par jaunu.”

Vairāki mūsu klienti ir lēmuši par labu sava īpašuma iegādei, jo aprēķinājuši, ka īrēt maksā tik pat daudz vai līdzīgi, bet īrēts dzīvoklis nekad nebūs savs un neveidos nākotnes kapitāla uzkrājumu.

4. Savs ir savs jeb stabilitāte un drošība

Savs īpašums nozīmē, ka jūs vairs neesat atkarīgi no īres līguma noteikumiem un īpašnieka plānu maiņas. Tā ir stabilitāte un drošība, kas sniedz tik vajadzīgo mieru. Arī valdības plāns izstrādāt vienkāršotu īpašuma pārkreditēšanu pārējai no vienas bankas uz citu ir būtisks ieguvums un varētu veicināt lēmumu par labu sava īpašuma iegādei.

5. Investīcijas iespējas

Dzīvoklis kvalitatīvā un energoefektīvā jaunajā projektā nenoliedzami ir aktīvs ar pieaugošu vērtību. Pat ja jūsu plāni, piemēram, pēc 5 vai 10 gadiem mainās un jūs pārceļaties uz citu pilsētu vai valsti, vienmēr pastāv iespēja dzīvokli izīrēt, tādējādi nodrošinot sev regulārus ienākumus vai to pārdot.

6. Īstais brīdis ir tagad

Nozares eksperti prognozē, ka līdz ar EURIBOR procentu likmju samazināšanos realizēsies tā dēvētais “atliktais pieprasījums”, kā rezultātā samazināsies daudzveidīgais un plašais piedāvājums un vairs nebūs pieejami šobrīd tik populārie attīstītāju bonusi. Īstais brīdis iegādāties nekustamo īpašumu un investēt nākotnē ir tagad.


Pierakstīties

piesakies jaunumiem,
uzzini pirmais!

Uzzini pirmais par mūsu jaunajiem projektiem, pasākumiem un īpašajiem piedāvājumiem.